Wakacje z paczką przyjaciół – czyli jak przekonać rodziców?

Wakacje z paczką przyjaciół – czy jak przekonać rodziców?

Prasóweczki

Wakacje z paczką przyjaciół – czyli jak przekonać rodziców? Wakacje. Ty z głowy posiadasz obecnie je zaplanowane. Jak co roku wyjedziesz z rodzicami i najdroższą rodziną na kilkudniowy wyjazd nad morze. Wiesz co Cię czeka. Stałe towarzystwo bliskich, rutyna, która prowadziła także zeszłorocznemu wyjazdowi i dużo Ciż oczywiste już trasy wycieczek. Niczym nie jest źle – w finale nie wszystek może pozwalać sobie na taki wyjazd. Jednak powoli zaczynasz czuć, że z obecnego „wyrosłeś”? Od towarzystwa rodziców wolisz towarzystwo przyjaciół oraz spontaniczny wyjazd w tamten niż dotąd zakątek świecie? Nie odkładaj. Już teraz zrób się na rozmowę z rodzicami.

 

Ty w oczach „staruszków”.

Zastanów się i wypisz na karcie jak widzą Cię rodzice. Czy dają Cię jak osobę dorosłą, którą dają całkowitym zaufaniem? Bądź nie sprawiasz problemów wychowawczych? Jesteś świadomy, potrafisz zagospodarować właściwie kieszonkowymi? Lub w współczesnym momencie nie zawiodłeś rodziców swoim stanowiskiem? A czy wcześniej dawały Ciż się samodzielne wyjazdy na sam dzień?

Jeśli część Twoich odpowiedzi wypadła pozytywnie – gratuluję. Połowę sukcesu, z obecną ważniejszą, posiadasz już za sobą!

Koledzy z „paczki”.

Towarzystwo, z jakim zamierzasz spędzić wakacje pragnie być zwykłe rodzicom. Bez tego ani rusz. Jeśli znajomi często odwiedzają Cię w bloku przedstaw rodzicom potencjalnych kompanów do wyjazdu. Staraj się napomknąć temat wyjazdu. Daj każdemu wolność słowa. To pozwoli bliżej poznać Twoich bliskich. Możesz nawet zainicjować spotkanie Waszych rodziców – bo czemu nie? Czasami decyzja podjęta drogą wspólnej rozmów i komunikacje zdań może pokazać się znacznie korzystniejsza z obecnej w pojedynkę. A natomiast na tymże Ciż zależy.

Twoje wakacyjne plany.

Wymagają być wiadome rodzicom obecnie na długo przed wyjazdem. Ustalcie z przyjaciółmi gdzie chcecie się udać. Każdy moment musi zostać dokładnie dopracowany. Zdecydujcie czym zamierzacie pokonać trasę. Lub będzie toż autokar, pociąg czy może samochód – oczywiście koniecznością jest potrafienie prawa jazdy przez drinka z Was. To pozwoli uniknąć wysokich kosztów. Cenę paliwa wydacie na grupę uczestników wojażu.

Istotne jest więcej wybranie odpowiedniego noclegu też jego w granicę wczesna rezerwacja. Rodzice na widać nie pozwolą Ci na wyjazd „w noc”. Staniesz na pewno poproszony przez opiekunów o pozostawienie adresu ośrodka.

Termin wyjazdu oraz przyjazdu także przedstaw rodzicom. Może się zdarzyć, że właśnie – pozwolą Ci na indywidualny wyjazd, ale pod warunkiem, że któregoś dnia odwiedzą Cię i popatrzą jak wykonujesz się bez opieki. Nie załamuj się na taki pomysł! To z razu skreśli Twoje wakacyjne marzenia o własnej podróży.

Swoje poglądy konsultuj z rodzicami. Wprowadzaj w wakacyjny cel ich sugestie. Może pokażą się dużo delikatniejsze z dotychczasowych, które udało Ciż się stworzyć? – a najdoskonalszych miejscem do znalezienia się w niezwykłym mieście w czasie wakacji będzie wyszukiwarka.

Kwestia finansowa.

Po opracowaniu wstępnego zarysu wakacyjnych planów, podsumuj ile wyniesie Cię taka przyjemność. Jeżeli rodzice w sum sfinansują Twoje wakacje – jesteś szczęściarzem. Jednak gdy rodziców nie istnieć na takie przedsięwzięcie, nie załamuj się! Nie usuwaj z głowy całego wyjazdu. Możesz umówić się z rodzicami, że zapłacą Ci część kwoty, a Ty resztę zarobisz. Np. poprzez roznoszenie reklam bądź mycie samochodów w pobliskiej myjni.

Prawda, że to skąd nie takie trudne?! Wystarczy dużo energie, zapału oraz zaprezentowanie się rodzicom z ostatniej najciekawszej strony. Taki kilkudniowy wyjazd możesz poprzedzić jednodniowym wypadem. Powiedz rodzicom, że dążysz się sprawdzić oraz udowodnić, że istniejesz trudną osobą. Jeśli się uda a rodzice wyrażą zgodę, zapewnij, że nie zawiodą się na Tobie! Gdy nie uda Ciż się przekonać opiekunów, nie obrażaj się, nie podnoś głosu i pod żadnym pozorem nie wyjeżdżaj bez zgody rodziców! Przecież wakacje są same za rok. Może wtedy się uda… Ba! Na pewno. W kryzysie będziesz obecnie starszy o rok oraz dobrze przygotowany do rozmowy.

Zobacz również Wakacje z paczką przyjaciół – czyli jak przekonać rodziców?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *