Sposoby na polskie IP w czasie wyjazdów do innych państw

Sposoby na polskie IP w terminie wyjazdów do indywidualnych państw

Prasóweczki

Sposoby na nasze IP w porządku wyjazdów do innych państw – Jadąc na wakacje do innych państw, bardzo często wybieramy mieć z usług wymagających z nas bycie polskiego adresu IP. Tego rodzaju wymogi stawiają przed nami różne portale streamingowe, na dowód serwisy VOD. Niektóre z nich podają inne obrazy i seriale dla poszczególnych regionów. Jakie są to środki na nasze IP podczas wyjazdów za granicę?

Czym właściwie naprawdę jest adres IP?

Adres IP można porównać do numeru VIN samochodu lub numeru rejestracyjnego. Za jego pomocą możemy określić dokładną lokalizację urządzenia korzystającego z internetu i dowiedzieć się, kto jest jego właścicielem. Adres IP dzielimy na adresy IPv4, będące 32-bitowymi liczbami całkowitymi, zdefiniowanymi w zapisie szesnastkowym oraz adresy IPv6, będące 128-bitowymi liczbami całkowitymi, zarejestrowanymi w zespole szesnastkowym lub dwójkowym, oddzielonymi dwukropkami lub spacjami. Za pomocą adresu IP możemy znaleźć interfejs sieciowy czyli jego braci. W przypadku sieci lokalnych adres IP dany jest przez administratora. Obecnie najczęstsze są adresy IP szóstej generacji, które zastąpiły czwartą generację adresów. Piąta generacja była krótkotrwała dodatkowo nie zdobyła większego wzięcia wśród użytkowników.
Jakie są środki na polski adres IP za granicą?

Wykorzystanie polskiego adresu IP za granicą naszego państwa wbrew pozorom jest powszechne wśród naszych rodaków opuszczających świat w celach urlopowych lub dłuższej, w celach zarobkowych. Wiele usługodawców, nadających telewizję internetową musi z nas bycia polskiego IP. Wszystko ze względu na karty licencyjne ze stacjami, które są bogatsze w przypadku chęci rozpowszechniania sygnały telewizyjnego przez internet poza Polskę. Tego rodzaju praktyki stosują i serwisy streamingowe, udostępniające popularne obrazy i seriale. W przypadku niektórych portali potrafi się z zmianie różnić oferta filmowa ze względu na dany kraj. Istnieje jednak kilka sposobów, pozwalających na posiadanie z własnego IP w innych krajach.
Wirtualna Sieć Prywatna

W obecnym okresie coraz modniejsze stają się programy korzystające z tuneli Wirtualnej Sieci Prywatnej, powszechniej rozumiane jako VPN (z ang Virtual Private Network). Narzędzie godzi się z drinkiem z serwerów znalezionych na placu całego świata, przez co wirtualnie zmienia nam się numer IP, ponieważ host widzi nas jak użytkowników komputera na dowód z Francji, Niemiec lub Wielkiej Brytanii. Dużo firm udostępniających Wirtualną Sieć Prywatną ma własne serwery w bliskim regionie. Mieszając się z nimi zza granicy, będziemy dostępni jako klienci z Polski, dzięki czemu serwis VOD lub nowe perspektywy także usługi wymagające polskiego adresu IP będą myślały, że wydobywamy się w świecie.

Cechy serwerów VPN:

nadanie wirtualnego adresu IP;
zachowanie anonimowości podczas przeglądania stron WWW;
ukrywanie realnego adresu IP swego komputera;
zabezpieczenie przed atakami typu DDOS.

Bramki Proxy

Kolejnym zabiegiem jest czerpanie z racja zwanych bramek proxy. Jest ostatnie oprogramowanie dające nie właśnie na zmianę swego adresu IP, lecz też powstające na siłę załadowania się stron WWW czy bezpieczeństwo. My, jako klienci zlecamy pośrednikowi dane zadanie za pomocą dedykowanego klienta w form pomysłu na komputer. Bramki proxy leczą na podobnej zasadzie jak serwery VPN, również bardzo często czuwając nad sprzed skryptami reklamowymi i plikami cookies, które zalecane są podczas przeglądania sieci.

Cechy bramek proxy:

znacznie mniejszy czas załadowania strony WWW;
lepsza przepustowość łącza;
ukrywanie realnego adresu IP swego komputera;
ubezpieczenia w budowy narzędzi antywirusowych oraz zapór sieciowych.

sprawdź też Sposoby na polskie IP w czasie wyjazdów do innych państw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *