Regenerujące minerały

Regenerujące minerały sklep

Prasóweczki

Regenerujące minerały – Regeneracja organizmu dzięki minerałom sprzed milionów lat

2 kilometry

Z takiej głębokości wydobywane są biszofit i kizeryt – magiczne minerały powstałe w tokach prehistorycznego permu. Na dnie pradawnego morza, organiczne osady utworzyły ponad 200 milionów lat temu zwykłe zasoby życiodajnych pierwiastków śladowych. Dla nas, prowadzących dynamiczny styl życia, magnez, potas, sód, wapń, krzem także drugie pierwiastki małe są konieczne do zdrowego funkcjonowania. Biszofit właśnie te tematy zawiera. Z zmianie kizeryt czyli naturalny siarczan magnezu (zwany inaczej solą Epsom) zawiera dodatkowo siarkę, która oczyszcza system z toksyn oraz nowych toksycznych substancji. Dzięki właściwościom naszej skóry, przyswajalność obu minerałów jest wyjątkowo dobra oraz daleko skuteczna.
Właściwości regenerujące magnezu

Brak odpowiedniego poziomu pierwiastków śladowych, zaś w szczególności niedobór magnezu prowadzą nie tylko ciągłe zmęczenie. Stanowi wtedy nic poważniejsze konsekwencje, gdyż negatywnie oddziałuje na tworzenie wielu układów wewnętrznych swego ciała.

Poziom magnezu w bliskim układzie nie wpływa wyłącznie na poprawę jego form. Ma on oraz silne właściwości regenerujące. Preparaty magnezowe stosowane po męczącym dniu powodują rozluźnienie mięśni i skóry, obniżając przy tym dyskomfort połączony z dalekim wysiłkiem psychofizycznym. Oddaje się też, iż wykorzystanie tzw. transdermalnego (przezskórnego) procesu przyswajania magnezu stanowi samotną spośród najbardziej wydajnych metod jego rozwijania.
Przezskórne wchłanianie pierwiastków

Odpowiednie potraktowanie swego ciała po pełnym dniu czy innym wysiłku powoduje, iż czujemy szybszy przypływ energii, i nasze zmęczenie ustępuje miejsca równowadze energetycznej. Regeneracja przez skórę jest nie tylko popularna w użytkowaniu, lecz także bardzo pozytywna. Produkty magnezowe wykorzystywane punktowo na skórze powodują szybszą rekonwalescencję i powrót do duzi ról po ukończonych kontuzjach.
Jak prawidłowo regenerować ciało po pełnym dniu?

Należy wziąć ciepłą kąpiel. Natomiast nie byle jaką, lecz uzupełnioną magnezowymi preparatami. Czyli zrobić sobie tzw. kąpiel magnezową z użyciem płatków magnezowych lub soli Epsom.

Do wanny z bieżącą wodą należy wsypać porcję naturalnych płatków magnezowych z biszofitu lub kizerytu i zanurzyć się w niniejszej kąpieli przez 20 – 30 minut. Nie chodzi dodawać żadnych detergentów (mydła lub płynu do kąpieli). Zaraz po pierwszej kąpieli różnica będzie silna. Skóra będzie dobrze szczypać, pojawi się odprężenie. Obolałe ciało odzyska swoją energię, a dolegliwości zmniejszą swoje oddziaływanie. Płatki magnezowe można używać również, jak w sukcesie spuchniętych i obolałych stóp. Mała porcja płatków z bogatą wodą w misce przekaże im ulgę oraz przywróci równowagę. Dolegliwości ustąpią, a skóra stóp będzie elastyczna. Dodatkowo, zawarta w kizerycie (soli Epsom) siarka pomoże usunąć toksyny z organizmu.

Dla kobiet, jakie nie posiadają wanny, możliwe jest branie specjalnego żelu pod prysznic ze skoncentrowaną zawartością magnezu. Naniesiony na skórę podczas kilkuminutowej kąpieli trzyma ją nawilżoną i odprężoną.

W sprawy, gdy mięśnie czy stawy potrzebują szybkiej interwencji w obolałych miejscach, bądź po prostu jest potrzeba miejscowego działania, użyć należy rozgrzewającego preparatu z prawdziwym magnezem – specjalnej oliwy z biszofitem i kamforą. Na skórze pojawi się miłe ciepło, a po kilkunastu minutach dolegliwość znacznie się zmniejszy lub całkowicie ustąpi. Oliwa z kamforą idealnie pasuje same do zrobienia domowego masażu relaksacyjnego.
Pochodzenie surowca i niezbędne certyfikaty

Przy stosowaniu minerałów w kuracji magnezowej ważną sprawą jest podejmowanie z przebadanych dermatologicznie produktów oraz dana o tym, skąd pochodzą surowce wykorzystane do ich realizacji. Ważne jest i, aby produkty posiadały certyfikaty dające je do biegu na kraju Unii Europejskiej.

Więcej danej o kosmetykach na podstawie naturalnego magnezu znaleźć można na stronie Regenerujące minerały

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *