Motywowanie pracowników - jaki sposób jest najlepszy?

Motywowanie pracowników – jaki styl jest najatrakcyjniejszy?

Prasóweczki

Motywowanie pracowników – jaki planuj jest najwłaściwszy?

Nie stanowi co się oszukiwać, niski poziom zaangażowania ludziach toż niezwykle często zjawisko. Według sondażu zrealizowanego w USA, aż 70% Amerykanów aktywnie zamyka się z książki czy całkowicie się w niej nie angażuje. Większość firm zaprasza na pomoce materialne, czyli premie czy darmowe posiłki.

Czy takie rozwiązanie przynosi pozytywne skutki? I tak dodatkowo nie, dużo kobiet je docenia, choć możemy dać wiele skuteczniejszych czynników, które mówią za kształtowanie dobrego samopoczucia. Jakich?

Inspiracja

Bez sensu na to, czy swoja firma poleca się świadczeniem usług, czy byciem produktów, niezwykle kluczowe jest, aby jej sztuka była przesiąknięta tego mówieniem. Według wiele przeprowadzonych badań pracownicy, którzy czują sens, w obecnym, co czynią, są zdecydowanie dużo wydajni, ukierunkowani i trwali. W stosunku z ostatnim liderzy organizacji powinni uświadamiać swoim gościom, jak ich funkcja wpływa na poprawę życia innych. Takim zadaniem pewno żyć otwarte publikowanie podziękować od obsłużonych klientów, czyli celi charytatywnych, które są wspierane przez firmę. Aby pokazać pracownikom, jak bardzo robią, możemy i wykorzystać oprogramowanie ActivREC. Jest więc pomysł, który chroni komputery, zarządza czasem projektów, i przede wszystkim bada produktywność. Rejestrowanie wszelkich projektów, jaki sfinalizował dany pracownik, pewno żyć dla niego bardzo pasujące i nauczy mu, jak znacznie ciekawego robi dla firmy, w jakiej pracuje.

Według badań przeprowadzonych przez Adama Granta na Uniwersytecie Pensylwania dowiedziono, że nawet pracownicy, którzy nie są zadowoleni ze naszego środowiska pracy, przeznaczają na nią sporo czasu, gdyż czują, iż to, co czynią, ma cel.

Inspiracją dla ludzi mogą być jeszcze ich liderzy. Według specjalistów, szefowie działający bezinteresowanie, którzy bardziej pamiętają o jakość niż samych siebie, sprawiają, iż ich pracownicy czynią ich znacznie większą lojalnością, tendencją do produkcji, oddaniem czy zaangażowaniem. Wayne Baker wykazał, że liderzy, którzy biorą naszych podwładnych w pozytywny sposób, wpływają ich do popularniejszej produktywności czy dania.

Życzliwość

Badania, które zajmowały miejsce w Wielkiej Brytanii dowiodły, że znaczenie i emocję jest efektywniejsze niż nawet większe wynagrodzenie. Bogate i dobre relacje mają swoi wpływ na zakończenie ludzi w naszej funkcji.

Jane Dutton udowodniła, że podstawy życzliwej kultury zawierają szacunek i ochronę, przez co kreatywność zarówno zespołowa, jak i jedna wiele się zwiększa. Szczególnie kluczowe jest i okazywanie ciepła przez szefów, gdyż takie postępowanie poprawia wydajność i motywację podwładnych. Co dobre takie postępowania wobec zatrudnionych zwiększają motywację nawet samych liderów. W pewnych sytuacjach należy także okazać gniew, jaki że stać dobrze przyjęty przez większość ludzi oraz pomóc motywująco, jednak negatywne emocje w części wypadków zmniejszają skuteczność menadżerów.

Życzliwi liderzy to roli, które sprawiam małe rzeczy, aby nauczyć swoim gościom troskę o nich. Pierwszym, prostym krokiem pewno żyć oczywista rozmowa z pracownikom i jedyne wysłuchanie tego, co u niego słychać. W USA takie pracy są bardzo często. Ponadto, kiedy szef dowiaduje się o chorobie kogoś bliskiego dla naszego gościa, natychmiast dzwoni do niego zaś dba, w jaki strategia mógłby mu pomóc.

Dbałość o samego siebie

Duża liczba firm tylko pozornie wyraża swoją troskę. Do takich przedsięwzięć możemy zaliczyć oferowanie karnetów na jogę czy siłownię, jakich w rzeczywistości ludzie nie są w zostanie wykorzystać, ze względu na wielki rytm pracy. Takie służenie nie jest motywujące, i wprost przeciwnie.
Programy wellness wcale nie zadziałają, gdyby nie wykreujemy kultury, jaka będzie lubiłam pytanie o siebie, jako pracę niezwykle właściwą i zagrzewała do niej. Kiedy do tego doprowadzimy, wyniki mogą być rzeczywiście zachwycające.

Możemy też zachęcać naszych pracowników, by dobrze sypiali. Tylko tak. Wypoczęci pracownicy zwiastują zdecydowanie większą wydajność naszej funkcji. Wiele badań wykazałoby, że brak snu w duży sposób ogranicza swoje umiejętności motoryczne czy poznawcze, a przełomowe rozwiązania i pomysły pojawiają się w bliskich głowach wtedy, jak istniejemy w szerocy wypoczęci.

Motywowanie ludzi możemy podjąć od podawania im zadań, przerw czy wypoczynku doskonalszej formie. Niektóre niemiecki firmy zakazują swoim ludziom czerpanie ze służbowego e-maila i świadczą im dania odpowiedzialne za monitorowanie snu czy ćwiczeń. Jeżeli w taki sposób będziemy dbali o swoich pracowników, oni z pewności odpłacą się nam wielką produktywnością.

zobacz również Motywowanie pracowników – jaki sposób jest najlepszy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *