Liposukcja – zapomnij o uporczywej tkance tłuszczowej!

Liposukcja – zapomnij o stałej tkance tłuszczowej!

Prasóweczki

Liposukcja – zapomnij o stałej tkance tłuszczowej! Zgrabna forma jest niezmiernie ważna dla wielu kobiet, a właśnie chętnie sięgamy po propozycje klinik medycyny estetycznej. Niekiedy wystarczy jedynie drobny, bezinwazyjny zabieg, aby osiągnąć pożądany efekt, jednak niektóre defekty musieć będą dość większej ingerencji w ciało. Drinku spośród największych z stabilnością będzie liposukcja. Dowiedz się więcej o tym środka i sprawdź, czyli to rozwiązanie dla ciebie!

Czym jest liposukcja?

Choć że każdy skontaktował się kiedyś z założeniem liposukcji, nie każdy wie dokładnie, co się pod nim przechowuje. Liposukcja to styl usuwania tkanki tłuszczowej z wybranych obszarów ludzkiego ciała. Ze względu na jeden przebieg procedury, czyli wprowadzenie kaniuli, będącej krótką rurką i odprowadzania oleju spośród jej pomocą, zabieg ten głównie potocznie wymienia się odsysaniem tłuszczu.

Do najpopularniejszych procedur należeć będą liposukcja brzucha i liposukcja ud, ponieważ toż w tych tłach najczęściej zmagamy się z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Zabieg można zrobić jednak także na różnych partiach, w niniejszym w przestrzeni kolan, na łydkach, na ramionach czy plecach, po bokach ciała, na klatce piersiowej w wypadku ginekomastii tłuszczowej u ludzi, a nawet w terenie podbródka – tłumaczą eksperci Kliniki Miracki.

Liposukcja, w przeciwieństwie do wielu nowatorskich rozwiązań, jest zabiegiem inwazyjnym, wymaga bowiem wykonania nacięć i wprowadzenia kaniuli w tkankę. Jednak nowsze nawyki jej zakończenia kupią na znacznie wyższe bezpieczeństwo pacjenta, a także mniejszą bolesność po zabiegu oraz bliższy i łatwiejszy okres rekonwalescencji.

Sam proces przeprowadzany istnieje w znieczuleniu wszystkim bądź miejscowym i średnio może występować od 30 minut do nawet 5 godzin.
Rodzaje liposukcji

Liposukcja, jednak najczęściej wygląda podobnie, potrafi żyć dokonywana rozmaitymi metodami. Do najnowszych spośród nich należą:

liposukcja ultradźwiękowa – generowane przez urządzenie ultradźwięki stosowane są prosto do tkanki tłuszczowej, dając jej dobre odseparowanie od nowych tkanek. Dzięki temu technologia nie uszkadza między innymi naczyń krwionośnych czy nerwów. Dodatkowo ultradźwięki przydatne w niniejszym rodzaju liposukcji kupią na jednoczesne ujędrnienie i napięcie tkanki w rozmiarze zabiegowym. Z tak pozyskanymi komórkami tłuszczowymi można wykonać tzw. lipotransfer, czyli przeszczep tłuszczu,
liposukcja laserowa – oddziaływanie ciepła zezwala na częściowe rozpuszczenie komórek tłuszczowych, dzięki czemu wysoce łatwiej można je zdjąć z systemu. Ciepło lasera ujędrnia również tkankę,
liposukcja wodna – komórki tłuszczowe produkowane są przez roztwór wodny, dzięki czemu są delikatnie wypłukiwane. Później można zastosować je w lipotransferze,
liposukcja wibracyjna – lekkie wibracje wprowadzanej pod postać kaniuli podczas tego rodzaju liposukcji delikatnie oddzielają komórki tłuszczowe od nowych tkanek. Dzięki temuż potrafią one stać zrobione w lipotransferze.

Przeciwwskazania do zrealizowania liposukcji

Jako że liposukcja jest zabiegiem dość inwazyjnym, jednak należy dokładnie nauczyć się z listą przeciwwskazań i ocenić swoją sprawę ze specjalistą – zalecają eksperci Kliniki Miracki. Liposukcji nie powinny budzić się między innymi kobiety, które mają na cukrzycę, choroby autoimmunologiczne, schorzenia wątroby oraz nerek, nowotwory, zaburzenia krzepnięcia krwi czy inne choroby utrudniające gojenie się ran. Niekiedy przeszkodą potrafią istnieć więcej zaburzenia hormonalne, przerwanie ciągłości naskórka, a nawet duże zawartości luźnej skóry w znaczeniu zabiegowym, np. na skutek dużej utraty masy ciała. Przeciwwskazaniem będą same aktywne infekcje,przyjmowanie ziół i leków światłouczulających, ogólny zły stan zdrowia czy ciąża oraz stan laktacji. W wypadku liposukcji z wykorzystaniem lasera zabieg przekonuje się także pacjentom chorym na epilepsję i tymże ze nową opalenizną.

Liposukcja to silny wyjście na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej, natomiast jej coraz nowsze technologii znacznie zwiększają komfort oraz bezpieczeństwo zabiegu. Chcesz skorzystać z najnowszych procedur usuwania tkanki tłuszczowej? Skontaktuj się na randkę do Kliniki Miracki i pokochaj naszą nową, perfekcyjną figurę!

zobacz również Liposukcja – zapomnij o uporczywej tkance tłuszczowej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *